Voyage de Rézé – francúzska hudobná skupina – podujatie zrušené

Pri príležitosti mesiaca frankofónie Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave v spolupráci s Francúzskym inštitútom, Francúzsko-slovenským univerzitným inštitútom a asociáciou FrancAvis privíta v dňoch 17. a 18. marca 2020 francúzsku hudobnú skupinu Voyage de Rézé, trio musical dessiné.

Táto hudobná skupina spájajúca vo svojej tvorbe hudbu a kresbu príde do Bratislavy vyrozprávať príbeh cestovania a skúsenosti zažitej v dialógu kultúr, v stretnutiach a vzájomných výmenách, zažitej pri poznávaní hraníc a odlišností.

Koncert skupiny a tvorivé semináre o písaní, hudbe, cestovaní a kresbe pre gymnazistov a vysokoškolských študentov chcú nielen podporiť francúzsku kultúru v našom priestore, ale aj prehĺbiť spoluprácu medzi strednými a vysokými školami, a zosilniť tak povedomie o tejto kultúre ako aj lásku k francúzskemu jazyku.

Viac informácií (po francúzsky)

Frankofónny deň na UMB v Banskej Bystrici – podujatie zrušené

Pri príležitosti blížiaceho sa Mesiaca Frankofónie si Vás Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB) dovoľuje pozvať na Frankofónny deň určený pre stredné školy, ktorý sa bude konať 20. marca 2020 v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov (Kuzmányho 1, Banská Bystrica). Podujatie je organizované v spolupráci s partnermi: Alliance Française v Banskej Bystrici, SFUI, CRU, Francavis, EFPOLIT, SAUF a Pont francophone.

Programme (po francúzsky)

Diskusia s novinárom z denníka Le Monde – podujatie zrušené

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Filozofická fakulta a Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút Vás pozývajú na prednášku a diskusiu s francúzskym novinárom s denníka  Le Monde, pánom Jean-Baptiste Chastand, ktorý pozoruje dianie v strednej a východnej Európe.

Podujatie sa bude konať dňa 26. 03. 2020 o 11.00 hod., Historická aula, Rektorát Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, Šrobárova 2

Podujatie organizované v rámci Mesiaca frankofónie.

Jeho príspevky nájdete na: https://www.lemonde.fr/signataires/jean-baptiste-chastand/